.

Diskusija: Margiris ir Pilėnų gynėjai – gėdingojo Lietuvos tūkstantmečio aukos

32. Arvydas2010 12 22 18:11:13

aut.zodis.(šventasis, kuris nepabūgo skelbti Evangelijos prūsams, kurių „dievas buvo pilvas ir godumas, sujungtas su mirtimi“. Šv. Adalbertui ir keliems jo palydovams pasiekus prūsų žemes teko sueiti į tiesioginį kontaktą su pagonimis. Pastarieji į Evangelijos žodžius atsiliepė šunišku urzgimu ir lazdų beldimu į žemę. Tarp jų buvo ir tokių, kurie dėvėjo šunų kaukes. Na, ką gi galima pasakyti apie tokius veikėjus? Nusiėmus istoriko akinius ir išjungus etnologo diktofoną, aišku, kad tai buvo šunsnukiai savo noru. Štai jie ir nužudė šv. Adalbertą Vaitiekų, mikliai ietimi perverdami jo širdį. Tikras moralinis dugnas buvo pasiektas tada, kai prūsai lavonui kirviu nukirto galvą ir ją pamovę ant ieties savo piktadarystę palydėjo linksma daina. Jie taip pat nepraleido progos pasipelnyti iš savo juodo darbo – lenkų karaliui Boleslovui teko išpirkti kankinio palaikus už tiek aukso kiek jie svėrė.) pilnai palaikau savo tautiecius as buciau pasielgias lygiai taip pat su tokiais valkatom kurie atejo nuodyti musu tauta. Tai buvo ispejima visiems jusu misionieriams kad nekisto nosies ten kur jiem nereikia. Bet ne argi baznyciai kada uzteko cia verslas kuo daugiau palenksi sav pusen tuo daugiau auksiniu bus. Pasiziurekime i kitas naujas religijas atsiradusias LT. kaip sventas zodis ir panasiai. tegyvuoja jau keli metai o rumus ishsistate is to eilinio zmogelio pingeliu tai ka kalbeti apie baznycia kuri kiek amziu pliasia ta eilini zmogeli viliodami rojum ir panasiai. Kodel pas krisnaitus nera rumu? (nepriklausau jokiai religijiai, kad nesusidarytu nuomone jog lenkiu i viena ar kita puse) uzduokite sau ta klausima. Ka turi duoti religijai ir ka tau ji duoda atgal?

31. Arvydas2010 12 22 18:10:50

aut.zodis.( Vien tikėjimo praradimas negali paaiškinti protėvių tradicijų susiejimo su „grynąja“ pagonybe.) cia jau ponuli visai maisote vandeni ir nebeskiriate pelu nuo grudu. o kas sake kad mes praradome tikejima? visu pirma reiktu atskirti tamstai kas yra tikejimas o kas religija. Pasiskaitykite gal sventuose rastuose bus pazymeta kurnors tikejimo ir religijos apibrezimai. O apie tadicijas ir paprocius isvis nereiktu nes lietuviskos visos sventes kurios dabar yra svenciamos tai senos baltu sventes tik aisku baznycia ir cia prikiso savo storus pirstus ir staiga pavirto krikscioniskom sventem. isireiksiu tamstos zodziais turekit sermatos sventvagiaut.....
aut.zodis(Šių dienų Lietuvoje išplitęs banditizmas, vagystės, prievartavimai ir paleistuvavimas, ką ir kalbėti apie klaninę sistemą, gyvai primena pagonišką Lietuvą.) nei tamsta gyvenai tuo metu nei lyginti gali sitaip. isvis manau tokius kaip pats reiktu karti ant sausos sakos uz raganavima ir tautos bei religijos niekinima. Tai pas jus klanai ir ne bet koki o iskrypeliu galvazudziu ir panaiai. Nieka jum nenusiplaus nuo ranku viso pasaulio kraujas kiek nekaltu zmoniu pakoret sudeginot ar kitaip isniekinot ar sunaikinot. Ispjovet savo visus kitus klanus kad liktu vienas jusu vienintelis zudete netgi tuos pacius krikscinis kuri bent kruopelyte maste kitaip. Pradekite pirmiausiai nuo saves keisti tada bandykite kazka skiepyt kitiem.

30. Arvydas2010 12 22 18:10:23

aut.zodis.(Protėvių tradicijų priešpriešinimas krikščionybei ir jų susiejimas su pagonybe yra ne kas kita kaip eilinis pagonių triukas.) kaip save gerbiantis zmogus save vadinantis Lietuviu gali sakyti kad kita religija yra triukas? triukas kam? nezinau ponuli kalbi aukstom materijom nemzai rastu paskaites bet jau cia darai nuodeme zemindamas kita tikejima. Bet tai juk niek naujo baznycia tai daro visa laika:
Va cia geras irgi. aut.zodis(Tuo tarpu senesnieji ir turbūt nemaža dalis jaunesniųjų pagonių yra aiškūs Bažnyčios dezertyrai, tie, kurie palūžo, tie, kurie nuėjo lengviausiu savo iliuzijų ir užgaidų tenkinimo keliu.). siai pastraipai prisiminiau viena faze is filmo zero2. kuria sake ponas Rudokas(kuo toliau tuo bl.....t graziau).
aut.zodis.(KsVI–KsVII a. aplink naujai statomas bažnyčias besikuriantys miesteliai, tampantys artimiausios aplinkos traukos ir integracijos taškais. Įžvalgos į to meto liaudies religingumą rodo, kaip noriai mūsų protėviai priimdavo Evangelijos tiesas, be jokio pasipriešinimo ar rezistencijos) gerbiamas pone Baronai kodel pamirsote ta dalyka kai visos karciamos priklause baznyciai kad eilinis zmogelis kurris skurdo ir dirbo tam kad ismaitintu savo seima buvo priversta atiduoti paskutini rugio gruda baznyciai kuriai vadovavo toki storzieviai apsisaukeliai kaip tamsta. Kodel tylite apie indulgencija? cia tai virsune. kuri kita religija pardavinejo grieku atleidima metam i prieki? apie tai nesusimastot? o gaila...

29. Arvydas2010 12 22 18:09:46

Visu pirma sveik, nezinau kaip tureciau kreiptis i autoriu nelabai gilinausi kas tas ponas Darius Baronas. Ne daznai rasineju forumuose bet paskaitinejas keleta straipsniu negalejau nepaskaityti ir sio. Ka galeciau pasakyti apie si propagandini rasala. (lai neisizeidzia autorius..:D) kitaip pavadinti neradau zodziu....
Taigi pradedam:
Visu pirma baznycia tai verslas tai budas valdyti masem jas gasdinti nes bijanti zmogu dar paprasciau valdyti. Butent tokia veikla uzsijema baznycia nuo pat jos atsiradimo.
Autorius bando prikisti sovietinius laikus kuriu as nepalaikau bet susidaro toks ivaizdis kad kaip kazkada mums buvo brukamas komunizmas visi padoru pilieciai turejo stoti i partija taip pat yra su baznycia... aut.zodis.Prieškario nacionalizmo nepageidautinų apraiškų balastas, užmaišytas sovietinio materializmo raugu, virto neperlaužiamu betonu, kurio joks dinamitas nepajėgus išjudinti. ) ir ka mes girdime..,. propaganda. Judam toliau.
aut.zodis. (Ir vis dėlto nerašyti negaliu. Ir ne todėl, kad bandyčiau įtikinti ar sutriuškinti savo šešėlinius oponentus. Bet matydamas jų hiperaktyvumą, jų įvairiais būdais skleidžiamus prietarus, jaučiu pareigą paruošti antidotum contra dotum. Ir jeigu nors vienai svyruojančiai nendrei toks priešnuodis padės atsilaikyti prieš pagonių pučiamą miglą, būsiu visiškai patenkintas. ) Komentuoju toliau. logiskai imant normalaus proto realiai mastantis zmogus negali rasyt tokiu nesamoniu. Mes kiekvienas turime savo nuomone ir teise rinktis. Be to man nera malonu kai esu izeidinejamas vadinamas pagoniu jog esu apnuodytas ir panasiai. Galiu pasakyti kad mane nuodijo tik komunizmas ir baznycia kuri dar vis ir nuodyja tikra Lietuvi. Tai jus esas nuodas kaip kokia piktzaizde kuri isisaknijusi po visa pasauli savo ciulptuvais kaip koks astunkojis ciulpiate zmones juodinat istorija ir skleidziat propaganda.

28. gintas2010 11 07 19:42:01

krikscionybe pati slyksciausia politika ir nieko cia nepadarysi, tik pasaulio pabaiga gali istaisyti sia neteisybe.

27. gintare2010 11 05 13:19:13

ka as zinau

26. soap mactavish2010 10 20 17:25:50

nesamone visiska nesamone sudas ant pagaliuko mozalai tuolete

25. Vidas2010 08 26 14:51:12

Pilenai buvo salia Jotvingiu zemes. Is istorijos zinome, kad is kaimyniniu saliu antpuoliu nera paemes jotvingiu sostines. Paprasciausiai nera tokiu duomenu. Bet yra tokie duomenys, kad jotvingiai kovesi kaip zverys ir geriau ju nekliudyti. Ir kaip cia dabar atsitiko, kad kazkokia bailiu Pilenu pilis atsidure vos ne jotvingiu zemeje?

24. Stase2010 07 06 23:53:51

durneliai

23. jonas2010 07 06 21:48:46

debylu tinklap[is

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

Užsisakykite

Lietuviais.lt

naujienas

e-paštu

RSS RSS

Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt / dienoraštis
Vilties medis Rytinėje žvaigždėje
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinis
dienoraštis
tekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2020 Giedrius Šarkanas        kontaktai

.

 x 

Ankstesnis įrašas

Sekantis įrašas

Naujausias įrašas

Daug. kom. įrašas

Atsitiktinis įrašas

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis