.

15Giedriui. Vis kartas nuo karto ieškau tąsos apie lietuvybės mokymą, kurį skleidė pmaždaug prieš 223–25 metus tokia lektorė Anželika Tamaš. Ji sakė kad lietuvių pasaulėjauta, pasaulėžiūra ir geometrija, astronomija, matematika ir kitos žinios buvo surašyta į krivių knygą, perduodamą krivių vaikaičių iš rankų į rankas. e–pašto adresas yra „giedriui“,.po to – ženklas „eta“ ir tada „lietuviais.lt“isi mokymai iki tol būdavo išmokstami ir per vaikaičius perduodami iš lūpų į lūpas. Ji tikrsai žinant, kad tokia knyga, kai ji buvo surašyta ranka, buvo atimta ir paslėpta Maskvoje dar Stalino laikais. Tuomet žinijos lektoriume jos paskaitose salė buvo perpildyta žmonių. Tačiau jokios informacijos neberandu. O ji braižė ir dėstė matematikos, algebros filosofijos mokymus, skaičiuokles, agronomijos žinias, spalvų banginį poveikį. Gal ką girdėjote? Po to ji staiga dingo. Gal atsileptų žmonės kur buvo jos pakaitose–gal turi kas užrašus?
(svečias)Prisiminiau2016-04-18 16:32:23
14Pagonybe tai ne tik tikejimas.Tai tikros laisves pojutis ir meile tikrumui aplink mus, tai neapsakoma laime myleti gamta ir uztai nieko neprasyti mainais!
(svečias)Vygantas2014-07-01 19:45:54
13Brangieji, nėra ir nebuvo jokios tik lietuviškos pagonybės ar religijos. Tas senasis lietuviškas tikėjimas,gal daugiau yra pasaulėžiūra ir yra bendra visom senovinėm tautom.Taip kaip nėra lietuviškos krikščionybės ar kokios prancūziškos yra tiesiog krikščionybė su savo pakraipom, taip ir pagonybė buvo visiems bendra tame tarpe ir lietuviams.
(svečias)gintas2013-09-25 21:47:54
12Hm, netycia aptikau sita portala, ir susimasciau... Augau su savo prosenele, kuri buvo uoli katalike – ryta vakara poteriaudavo, sekmadieniais eidavo i baznycia arba skaitydavo misias namuose... Taciau viskas pasikeisdavo, kai ieidavome i miska (o tia budavo daznai, kiekviena diena, nes gyvenome prie miesko, ir vsara visada grybaudavome, uogauvome). Tiek pasakojimu apie zalcius, kaukus, bildukus, laumes niekur nesu skaiciusi... Ypac ispudi padare pasakojimai apie dievuti Austara, sauganti sielas ir deive Verdene, priziurincia visus misko vandenelius.. Uzaugus pavadinau taip savo vaikus, bet juokinga, info randu apie tokius dievus mazai, Verdene apskritai niekur neminima :( Nejau viskas buvo isgalvota? :(
(svečias)Laura2013-07-11 12:41:11
11uzjauciu pagonis jie tokie puolami, o katalikai visai suizulejo lipo ant sventos pagonims vietos satrijos kalno atsvesti zemaitijos kriksto 600 m.jubilieju
(svečias)petras2013-05-25 07:56:58
10Aš visada jaučiau
si Pagonomi.Man tai labai artyma dvasiškai.Aš laimingas būnu kai galiu kam nors pasakyti, kad aš pagonis ir aš tuo dydžiuojuosi.
(svečias)Algis2012-01-25 19:45:46
9Didesnio absurdo už šį straipsnį tikriausiai sunku būtų parašyti.Kas tuos neopagonis persekioja. Jeigu jiems patinka tegu kuria sau „religija“. Ką tikėjo ir kaip tikėjo senovės lietuviai istorija nieko nepasakoja, nes lietuviai neturėjo rašto. Ganėtinai komiška, kai norima grįžti į akmens amžių.
(svečias)Julius2011-08-21 17:51:36
8Fantastika!!! Aš tokia ir esu
(svečias)Asta2011-07-05 18:54:02
7Prusas teigia, kad logiskiau butu „Dievų garbinimas lietuviškai“. Is tikruju tai ne kaip nera susije su logika. Dievai gali buti ir cigoniskieji, ir mongoliskieji, ir lietuviskieji, nes kalba eina apie tikejima. Tai savotiska meiles forma ir israiska tautos paprociams ir gyvavimo principams. Sitas tikejimas yra labai tampriai susijes su gamtos reiskiniais. Tai nuostabu! Ir tai orentuoja zmogu i dabartini laika, dabartine minute ar akimirka. Tai nepaprastai sveika filosofija.
Katalikybe gi primete is viso liguista busena lietuviams: „kancia apvalo zmogu“ ir t.t. Parodykit man ta kancios apvalyta zmogu. Ar matet nors viena toki? As per visa savo gyvenima nemaciau nei vieno. Bet maciau, kad kancia zmogu padaro kvailesni, bailesni, prietaringesni, uzdaresni, piktavaliskesni, suktesni, isverstkuriskesni, kartais dievobaimingesni ir t.t. Pasiziurekit i Kryziu kalna ar rupintojeli? Visa tai parodo, kad si tauta nelaiminga. Ji nebesugeba susikurti sau laimes. Vieninteli dalyka, ka zada katalikams, tai Roju po mirties: „KENCIANCIAM – ROJUS“. Bet tai yra akivaizdi ir izuli apgaule, kuri skirta tam, kad zmones padaryti niekinius savo valstybes atzvilgiu. Jie privalo kenteti ir buti neveiklus. Nes viska padarys uz juos Dievas. Visagalis Dievas ir bejegis zmogus. Tai stai, kas buvo padaryta su sia, gana maistinga, religija. Tai tapo priemone paversti uzkariautas tautas paklusniais vergais. Kryziaus karai buvo grobikiski, bet jie buvo daromi Dievo vardu, Kristaus vardu, Popieziaus vardu, kardinolo vardu ir t.t.
Lietuviai nera primete savo tikejimo nei vienai tautai. Todel jie ir yra lietuviskieji, nes skirti sios tautos dvasinems vertybems puoseleti.
Jus matete, kaip elgesi bolsevikai. Jie naikino viska, kas neatitiko ju isitikinimams. Iki 1917 m. istorija, neva, buvo zmonijos klaida. O tikroji istorija prasideda tik nuo 1917 metu. Tai kvaistelejusiu padugniu svaiciojimai.
Visais amziais buvo tokiu, kurie negali negriauti ankstesniu vertybiu. Katalikai Lietuvoje elgesi taip pat, kaip ir bolsevikai. Jie sugeba ne kurti, o naikinti. Tai yra griovejai. Ju siandien yra ir Lietuvoje. Egzistuoja tik sie 2 zmoniu tipai. Ir kai nugali griovejai, tai salyje auga nusikalstamumas, ekonomine priespauda, skurdas, savizudybes. Ir atvirksciai – kurybingos asmenybes atnesa tautai laisve, dora ir ekonomini klestejima. Nes dvasines vertybes yra iskeliamos i pirma vieta. Todel lietuviskasis tikejimas turi buti pirmoje vietoje, o visos kitos religijos, eina veliau. Tada Lietuvoje isigaletu pagarba religijai ir lietuvybei. O katalikams niekas nedraudzia buti katalikais. Bet tauta reikia apsaugoti nuo kataliku–bolseviku ir nuo ju iskreipto supratimo apie kultura.
(svečias)Jonas2009-09-01 01:52:27
6Labai geras straipsnis. Labai aciu, kad pasakojate apie lietuvybe.
(svečias)Jonas2009-09-01 01:07:19
Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt
Vilties medis Rytinėje žvaigždėje
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinisdienoraštistekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2020 Giedrius Šarkanas        kontaktai

.

  pasisakymas – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis