.

Jonas Semaška

Jonas Semaška – lietuvių bataliono hitlerinės vokiečių armijos sudėtyje vadas. Pokario metais – Žemaičių apygardos partizanų vadas. Kovojo petys į petį su naciais, kovojo prieš tarybinį režimą. Ką dar žinome apie Joną Semašką?

Pradėjo: senukas

4Gal nedarykime didvyrių iš tų kurie didvyriai nebuvo. Kas tas Semaška, ką jis išliekamo nuveikė? Ogi nieko. Gaila neišsisaugojau vieno geležinkelininko citatos. Pokariu, rašo geležinkelininkas, „vieni ėjo į mišką laukti amerikonų, kiti ėjo mokytis.„ Išvada, tie kuri mokėsi, statė, dirbo – Lietuvai nuveikė daugiau. Jų darbo vaisiais naudojames iki šiol. Bet kažkodėl garbinami visokie Semaškos kurie nieko išliekamo nenuveikė, tik kariavo už ką? Už vokiečių ginklo pergalę, net nežinodami, kad laimėjusi Vokietijai, pagal slaptus nacistų planus Lietuvos nebūtų likę.

Žinoma, kai kas gali teigti tie planai buvo slapti, kad nereiktų smerkti Semaškos ir panašių. Bet, ei, kam yra istorija, juk žinodami visas aplinkybės tikrai negalima garbinti nacistinės Vokietijos talkininko koks buvo Semaška.

Arba iš vieno žmogaus apie pokarį: naktį ateidavo vieni ir rėždavo „motin, duok valgyti“, dieną ateidavo kiti ir rėždavo tą patį: „motin, duok valgyti“. Perpasakoau tai ką man pasakojo, meluoti neturiu tikslo.
(svečias)Marius2011-11-29 10:39:56
3As stengiuosi daiktus vadinti tikraisiais vardais.Man niekaip nesivercia liezuvis pavadinti juos partizanais.
Rytas2009-05-08 02:59:32
2atsiprašau „Daugel krito sūnų partizanų gretose“
Rolke2008-12-05 14:03:34
1Jonas Semaška – narsus partizanas buvo. Daug apie jį nežinau,bet šiek tiek girdėjau.Žinau,kad gimęs Panevėžyje,mokėsi karo mokykloj,gavęs leitenanto laipsnį,o po mirties kelis apdovanojimus,drąsus kovotojas už Tėvyne,bet išduotas okupantui, buvo sukapotas kirviais. Ta proga jei apie partizanus,noriu pasiulyt paskaityt gnygą ,kurią parašė taip pat partizanas Adolfas Ramanauskas – Vanagas „Daugel žuvo sūnų partizanų gretose“. Toje knygoje jis rašo apie tų dienų įvykius. :)
Rolke2008-12-05 13:58:22
Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt
Vilties medis Rytinėje žvaigždėje
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinisdienoraštistekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2020 Giedrius Šarkanas        kontaktai

.

  pasisakymas – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis