.

Istorijos paskaitos.

3Yra pagrįstų nuomonių, kad žydų, cigonu,lenku nereiktų laikyti tauta.
(svečias)tiesa2014-12-03 20:56:10
2Čia, greta, komentaruose „Matantis ir aprašantis“ lietuvius vadina subingalviais. Matome pasiutlenkio neapykantą, matome kas čia subingalvis...Tipiškas pasiutlenkis, kremliaus chalujus.
(svečias)esmė2011-09-18 17:36:12
1Slavų atsilikimo priežastys Kita geografinė slavų atsilikimo priežastis (be buvimo kultūrinio arealo pakraščiuose, veikiamoje mažiau civilizuotų tiurkų klajoklių) – tai slavų gyventos teritorijos izoliuotumas. Visos pasaulio didžiosios civilizacijos, tarp kurių ir baltų indoeuropietiškoje, išsivysto arti jūrų. Nes ten yra intensyviausia žmonių visuomeninių santykių, kultūrų, ekonominių santykių dinamika. Judriausios vietos Europoje priešistoriniais laikais – Baltijos ir Juodosios jūros pakrantės Rytuose. O tai yra teritorija, kurioje iki 1430 m. buvo baigta vienyti Lietuvos Imperija. Nors iki Lietuvos Imperijos jos teritorijoje būta ir mažesnių ikivalstybinių darinių – ostgotai, skitai, sarmatai bei lietuvių, tarp kurių buvo ir krikščionių Rytų ortodoksų, miestų valstybių (kaip Kijevo, Turovo, Pinsko, Polocko ir kt. Būtent juose pradėjo formuotis, veikiant graikų misionierių sukurtos bažnytinės kalbos įtakai, etnosocialinis slavų nukrypimas).
Visos Europos kontekste baltų arealo pakraščiuose gyvenusios slavų gentys, ypač neįėjusios į LI sudėtį, jau viduramžiais išsiskyrė savo kultūriniu atsilikimu. Pavyzdžiui, pirmąją valstybę slavai įstengė įkurti tik 1480 m. – Moskoviją, subyrėjus mongolų ulusui. Į Vakarus nuo Lietuvos buvusios Lenkijos Hercogystės slavų valstybe laikyti nederėtų. Visų pirma, visi Lenkijos miestai buvo įkurti ir statyti vokiečių, apgyvendinti taip pat. Nes, kaip žinia, laukiniai slavai nei Rytuose, nei Vakaruose miestų nestatė. Tai rodo baltiški ir germaniški, o Čekijoje net keltiški vietovardžiai, architektūra bei iškastiniai archifaktai. Suslavėjimas minėtose teritorijose pasireiškė vėliau, kaip etnosocialinės degradacijos išdava. Žymiai ankščiau slavų dialektais imta kalbėti kaimų vietovėse, didele dalimi dėl mongolų invazijos pasekoje atsiradusių tiurkų bėglių. Tai taikytina ir slavų kalbų atsiradimui dėl tiurkų, mongolų, finougrų ir germanų kalbinės įtakos apie 16 amžių. Nors kai kurios slavų tautos atsirado dar vėliau – jau KsKs amžiuje : baltarusai, tuteišai (lenkai), ukrainiečiai, žydai. Nors vienareikšmiškai žydai dėl savo daugiau tiurkiškos kilmės ir plačoiai naudojamo germanų „idiš“ slengo slavams nepriskiriami. Yra pagrįstų nuomonių, kad žydų nereiktų laikyti tauta.
(svečias)Kestas2011-05-15 19:10:57
Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt
Vilties medis Rytinėje žvaigždėje
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinisdienoraštistekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2020 Giedrius Šarkanas        kontaktai

.

  pasisakymas – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis