.

10Aš visada jaučiau
si Pagonomi.Man tai labai artyma dvasiškai.Aš laimingas būnu kai galiu kam nors pasakyti, kad aš pagonis ir aš tuo dydžiuojuosi.
(svečias)Algis2012-01-25 19:45:46
9Didesnio absurdo už šį straipsnį tikriausiai sunku būtų parašyti.Kas tuos neopagonis persekioja. Jeigu jiems patinka tegu kuria sau „religija“. Ką tikėjo ir kaip tikėjo senovės lietuviai istorija nieko nepasakoja, nes lietuviai neturėjo rašto. Ganėtinai komiška, kai norima grįžti į akmens amžių.
(svečias)Julius2011-08-21 17:51:36
8Fantastika!!! Aš tokia ir esu
(svečias)Asta2011-07-05 18:54:02
7Prusas teigia, kad logiskiau butu „Dievų garbinimas lietuviškai“. Is tikruju tai ne kaip nera susije su logika. Dievai gali buti ir cigoniskieji, ir mongoliskieji, ir lietuviskieji, nes kalba eina apie tikejima. Tai savotiska meiles forma ir israiska tautos paprociams ir gyvavimo principams. Sitas tikejimas yra labai tampriai susijes su gamtos reiskiniais. Tai nuostabu! Ir tai orentuoja zmogu i dabartini laika, dabartine minute ar akimirka. Tai nepaprastai sveika filosofija.
Katalikybe gi primete is viso liguista busena lietuviams: „kancia apvalo zmogu“ ir t.t. Parodykit man ta kancios apvalyta zmogu. Ar matet nors viena toki? As per visa savo gyvenima nemaciau nei vieno. Bet maciau, kad kancia zmogu padaro kvailesni, bailesni, prietaringesni, uzdaresni, piktavaliskesni, suktesni, isverstkuriskesni, kartais dievobaimingesni ir t.t. Pasiziurekit i Kryziu kalna ar rupintojeli? Visa tai parodo, kad si tauta nelaiminga. Ji nebesugeba susikurti sau laimes. Vieninteli dalyka, ka zada katalikams, tai Roju po mirties: „KENCIANCIAM – ROJUS“. Bet tai yra akivaizdi ir izuli apgaule, kuri skirta tam, kad zmones padaryti niekinius savo valstybes atzvilgiu. Jie privalo kenteti ir buti neveiklus. Nes viska padarys uz juos Dievas. Visagalis Dievas ir bejegis zmogus. Tai stai, kas buvo padaryta su sia, gana maistinga, religija. Tai tapo priemone paversti uzkariautas tautas paklusniais vergais. Kryziaus karai buvo grobikiski, bet jie buvo daromi Dievo vardu, Kristaus vardu, Popieziaus vardu, kardinolo vardu ir t.t.
Lietuviai nera primete savo tikejimo nei vienai tautai. Todel jie ir yra lietuviskieji, nes skirti sios tautos dvasinems vertybems puoseleti.
Jus matete, kaip elgesi bolsevikai. Jie naikino viska, kas neatitiko ju isitikinimams. Iki 1917 m. istorija, neva, buvo zmonijos klaida. O tikroji istorija prasideda tik nuo 1917 metu. Tai kvaistelejusiu padugniu svaiciojimai.
Visais amziais buvo tokiu, kurie negali negriauti ankstesniu vertybiu. Katalikai Lietuvoje elgesi taip pat, kaip ir bolsevikai. Jie sugeba ne kurti, o naikinti. Tai yra griovejai. Ju siandien yra ir Lietuvoje. Egzistuoja tik sie 2 zmoniu tipai. Ir kai nugali griovejai, tai salyje auga nusikalstamumas, ekonomine priespauda, skurdas, savizudybes. Ir atvirksciai – kurybingos asmenybes atnesa tautai laisve, dora ir ekonomini klestejima. Nes dvasines vertybes yra iskeliamos i pirma vieta. Todel lietuviskasis tikejimas turi buti pirmoje vietoje, o visos kitos religijos, eina veliau. Tada Lietuvoje isigaletu pagarba religijai ir lietuvybei. O katalikams niekas nedraudzia buti katalikais. Bet tauta reikia apsaugoti nuo kataliku–bolseviku ir nuo ju iskreipto supratimo apie kultura.
(svečias)Jonas2009-09-01 01:52:27
6Labai geras straipsnis. Labai aciu, kad pasakojate apie lietuvybe.
(svečias)Jonas2009-09-01 01:07:19
5o kas yra rastas ir kaip jis atkelevo i lietuva?
Tai taktinis krikscioniu ejimas musuose idiegti lotynu abecele,o koke pirma Lietuviska knyga? juk Martyno Mazvydo katekizmas,tai ar isties musu lietuviu knyga ar mums ibrukta krikscioniu.Lietuviu rastas buvo ant audiniu simboliais.
(svečias)alvm2009-06-09 15:29:11
4“lietuviškųjų (baltiškųjų) dievų garbinimas.„
O dievai gali būti lietuviški? Mongoliški?Čigoniški?
Ne visai tiksli formuluotė. Logiškiau būtų: „Dievų garbinimas lietuviškai“
(svečias)Prūsas2009-05-17 04:24:48
3Lenura> Na, gal čia taip atrodo, bet va kai mūsiškiai nori būti oficialiai pripažinti – bažnyčia šakojasi.
Dar buvo kilusi mintis ekskomunikuotis (nes deja, vaikystėj buvau krikštyta), bet bažnyčia visa tai svarsto kažkur ir deda į bylą, tai žiū, paskui ir persekioti pradės. :))

Giedriau> O tai čia jau seniai nuspręsta vadintis Lietuviečiais? Nes kiek teko bendrauti su Romuvai priklausančiais, tai vis pagonys, pagonys... Galbūt nieko tokio tame žodyje nėra, jeigu jis turi neigiamą reikšmę krikščionims, tai dar nereiškia kad ir mums turi turėti niegiamą. Juk mes priešingoje pusėje. :)
Mintis2008-06-20 16:48:32
2Kažkaip nemanau, kad dabar yra taip persiakiojami kitatikiai...Dabar kiekvienas kuo nori, tuo tiki.
lenura2008-03-22 12:53:10
1Girdriau, teigi: „Vis daugiau lietuvių nebeslepia, kurlink krypsta jų širdy s.“ Tai čia ne apie liet uvius, o apie gėjus. Ir nuotrauka tinkama...
Eseras2007-12-30 16:27:26
Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt
Vilties medis Rytinėje žvaigždėje
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinisdienoraštistekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2020 Giedrius Šarkanas        kontaktai

.

  pasisakymas – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis