.

Diskusija: Lietuviškasis nacionalizmas, pseudonacionalizmas ir antinacionalizmas

10. Giedrius2012 02 18 14:25:45

Na ir nebrendylų priviso. Savo vardu matyt visai neturi ką pasakyti.

9. Taip pat Giedrius2012 02 18 13:24:45

Žinoma, aš nesu „grynas“ lietuvis: mano mama Tatjana Nikiforova, gimusi Smolenske, o mano tėvas pusiau žydas, pusiau lietuvis, bet aš esu visiškas lietuvis nacionalistas.Nors visada maniau ir manau, kad Lietuvos kelias yra su Rusija ir Lietuvoje privalu įvesti antrą valstybinę kalbą–rusų kalbą.Tai suartintų mūsų tautas.Ta tema kovo 9 d. Rusijos ambasadoje bus puiki lekcija, kurią skaitys mano senas bičiulis Valerijus Panfilovas, ambasados antrasis sekretorius.Visus kviečiu dalyvauti.

8. Giedrius2012 02 18 12:14:09

:)))))
Jau tos feministės!:))))))
„į kokius viduramžius ponas nori gryžti, kad moteris nebeturi teisės nei politikoje dalyvauti nei „viešąjame gyvenime“?“
Kodėl „nebeturi teisės“, kur taip rašiau nors kada nors?
Kodėl akis badančių faktų (daug kur netgi moterų kvotos parlamentuose nustatytos, tame tarpe ir Lietuvoje faktiškai) konstatavimas gali ką nors įžeisti?
Man tai šiuolaikinis feminizmas (kai feministės kovoja nebe už lygias teises, o už moterų privilegijas, pirmenybę prieš vyrus) labiau primena religiją, galbūt šiuolaikinį islamą. Abejų adeptai pasiruošę vos ne žudyti už pačios elementariausios tiesos pasakymą.

7. Aradija2012 02 17 23:29:35

Nesupratau? kuom gi tau užkliuvo moterys? kad drįsti taip jas įžeidinėti? ir išviso iš kur tu ištraukei tokias moteris kurios taip jau ir periima „savo partnerio ar sutuoktinio tautybę (panašiai kaip ir religiją ar pasaulėžiūrą“? Nuo kada moterys nebegyvena vadovaudamosi savo galva? ir tuo pačiu vadovaudamos šeimai? Lietuvoje vis dar gajus matriarchatas kad ir ka vyrai sakytų kokie jie valdovai, nepažystu nei vienos šeimos kurioje vadovautu vyras? tad jei tokių yra – matyt jų mažuma!!!! ir tikrai nesuprantu prie ko čia „neigiamas požiūris į nacionalizmą atspindi būtent moterų skverbimąsi į politiką ir bendrai viešąjį gyvenimą“ ? į kokius viduramžius ponas nori gryžti, kad moteris nebeturi teisės nei politikoje dalyvauti nei „viešąjame gyvenime“? juo labiau kad pasidomėjus istorija visiems žinoma, kad moterys visada buvo galingos politikės, kad ir už vyro nugaros!!! geriau jau tos pastraipos straipsnyje butum nerašęs, nes nusirašei biški

6. Giedrius2012 02 17 17:26:39

Tautiškumas – per silpnas žodis. Pagal lietuvių kalbos semantiką tautiškumas – tai tiesiog savybė būti tautišku.
Jei ieškoti grynai lietuviško žodžio, tai galėtų būti nebent „tautininkiškumas“. Vis dėlto „tautininkas“ labiau siejasi su naryste konkrečioje partijoje.
Nacionalizmas yra senas, visiškkuai normalus ir visai ne neigiamas žodis, tiesiog jam buvo priskirtas neigiamas atspalvis tarybiniais laikais, ES kontekste ir šiaip valdžiai bandant įskiepyti mums gėdijimąsi savo lietuviškumo, tautinę savinieką maždaug 1995–2000 m., kad drąsiai atsisakytume nepriklausomybės, džiugiai uždarinėtume atominę elektrinę ir t.t.
Jei pagalvojus, tai juk „televizorius“ ar „telefonas“ skamba kur kas nelietuviškiau, nei „nacionalizmas“.

5. gintarasra2012 02 17 16:06:52

Tai vis dėlto, ar ne geriau būtų pavadinti (jau ne tas grėsmingas) gražiu lietuvišku įvardinimu: TAUTIŠKUMAS:))

4. Sinbozej2012 02 17 15:29:05

Jei Lietuvos nacionalistai mokintusi istorijos ir iš jos sugebėtu išmesti melo degutą, suprastu ir suvoktu, kad Rusija kaip civilizacija, o tiksliau jos žmonės, niekuomet nesiekė nuskriausti Lietuvos gyventojus, o tik Rusijos priešai kaip pirmieji Romanovai(zacharienai pro Europiečiai), pjovė ir griovė ne tik Lietuvos teritorijoje gyvenančius žmones, bet ir visos tuometinės Rusijos . Viskas priklauso nuo valdančių klanų, jei ateina antižmogiškieji klanai kas po jų ranka – visi kenčia. Tačiau mūsų civilizacija, mūsų pasaulėžiūra (lyginant su anglosaksiškają) visgi performuoja žmones ir jie pradeda veikti MŪSŲ pausaulėžiūros labui, tokie žmonės buvo Aleksandras III (panaikino baudžiavą), Nikolajus II, Stalinas (Apžaidė anglosaksus su jų marionetes Hitlerine Vokietija, Turkija ir Japonija, laimėjo iš anksto pasmerktą pasaulinių bankininkų žlūgimui karą, atstatė visas sąjungines respublikas, ir uždavė gyventi taikoje, bet jį nunuodijo išdavikai kaip Črusčiovas (Stalinas ji buvo pagavęs už bendradarbiavimą su anglosaksas, tačiau jis davė žodį daugiau to nedarysias – pamelavo ) (Lietuvoje A. Sniečkus išskleides industrializacija didelių gamyklų po visą Lietuvos teritorija, kas pakėlė bendrą Lietuvos pragyvenimo lygi į naujus kokybės tolius), Brežnevas (pastates 1, 4 trilijonų kvadratinių metrų gyvenamo ploto, didžioji dauguma žmonių iki šiol gyvena tuose namuose) ir dabar V.Putinas kuris kviečia draugiškas tos pačios pasaulėžiūros tautas į ekonomine sąjungą, kuri kaip tik ir būtų naujas variklis mūsų intelektualiems Lietuvos gyventojams, tapti sąvo tautos dydviriais o ne Anglosaksų šiknalaižiais. Ir galim būti visi nacionalistai, gal net tai ir teisinga, reikia išlaikyti lietuvišką kalbą, papročius – bet dabartiniai lituanistai ją tiktais kraipo, ir naikina, išgalvodami nebūtus žodžius ir naujądarus. Juk mūsų dar tarpukario žodynuose, tiek daug bendrų žodžių su Lenkais, Baltarusais, Ukrainiečiais, Rusais, Latviais juk tai įrodymas kad visos mūsų kalbos yra unikalios ir kartu bendros, kaip broliai – visi už vieną ir vienas už visus. o dabar naujimas iš mokyklų išeina išplautomis smegenėlėmis ir tauzėja nesamones. Manau vienoje šeimoje gali ir sugyvena broliškoios tautos, tam yra begalės pavyzdžių, lenkai ir lietuviai, lenkai ir rusai, lietuviai ir latviai, lietuviai ir rusai, lietuviai ir baltarusai, lietuviai ir ukrainičiai, lietuviai ir gruzinai, lietuviai ir kazachai, lietuviai ir maldovai, lietuviai ir totoriai, lietuviai ir karaimai, lietuviai ir t.t. na ir ko nesugyventi – tik tuom jei pradedam tikėti anglosaksiškojų Liberastų sapalionėmis, išdavimų nesamonėmis. Geriausiai tam išryškinti yra vienas metodas – tai negali būti tiesa jei tai kenkia mūsų bendram valstybiniam gyvenimui ir taškas. Taip yra visokiausių žmonių ir banditų ir nusikaltėlių bei žudikų, tai juos tiesiog reikia sodinti į kalėjimą, o ne ryžkintis kas ten toks pagal tautybe – NUSIKALTĖLIS ir tiek.

3. Giedrius2012 02 17 14:30:21

Man tautinė savimonė – tai pasyvus nacionalizmas, suvokimas savęs tautos dalimi to nesureikšminant.
Nacionalizmas – aktyvus. Tai noras kažką daryti, aukoti kažką savo, privataus tautos vardan.
Nacionalizmas buvo (visiškai pagrįstai) suvokiamas kaip grėsmė Tarybų Sąjungos integralumui (panašiai kaip dabar Europos Sąjungoje), todėl buvo visaip juodinamas, neretai tapatinamas su nacizmu. Todėl ir lietuviški žodynai tradiciškai nacionalizmą interpretuoja vienareikšmiškai neigiamai.

2. Antanas2012 02 17 14:24:05

nusenę Rusijos nekentėjai nesugeba, negali ar nenori pamatyti pasikeitusios realybės ir, kaip ir prieš 20 metų, kursto priešiškumą Rusijai ir dar supranta tai kaip patriotizmą, gal netgi vienintelį tikrą. Dalis jų suvokia save tautininkais, nacionalistais, tačiau tikrovėje jų veikla akivaizdžiai mažina lietuvių tautos išlikimo galimybes, ir todėl aš juos vadinu nusenusiais pseudonacionalistais.

Labai taikliai parašyta apie prezidentės, JAV, ES garbintojus.
Ant senatvės apsidirbo iki ausų, taip reikia vertinti jų tragediją.
Ir kartu Lietuvos.
Visi aljansai ankščiau vėliau subyrės, JAV jau dabar bučiuojasi su Rusija ir Lietuvą tikrai parduos, kai jai tai bus naudinga.
Kaip JAV ir ES pardavė Rusijai Gruziją.
I Lietuvos kaimynai pasiliks, tad su jais reikia palaikyti normalius santykius.

1. Leo2012 02 17 14:10:10

Man norėtųsi tai vadinti tautine savimone. Beje, užmečiau akį į Oksfordo anglų k. aiškinamąjį žodyną. Pvz., žodis „nacionalistas“ gali reikšti ir asmenį, siekiantį, kad jo šalis taptų nepriklausoma, ir – apie ką ir rašoma šiame straipsnyje– asmenį, kuris labai myli ir didžiuojami savo šalimi – pastaruoju atveju skliausteliuose paminima, kad kartais žodžiui gali būti suteikiamas neigiamas atspalvis. O va mano turimuose lietuviškuose žodynuose apibrėžimai vienareikšmiškai neigiami

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

Užsisakykite

Lietuviais.lt

naujienas

e-paštu

RSS RSS

 • Tekstai
  šia tema
 • Eleras

  Eleras (LR-as) – dabartinė Lietuvos valdžia. Nors ir mėgina vadintis „Lietuvos Respublika“, Eleras akivaizdžiai nėra nei Lietuvos, nei respublika. Praktiškai tai – antikonstitucinė nusikaltėlių gauja „ant Lietuvos“.

 • Gražulizmas

  Gražulizmas siaurąja ir plačiąja prasme. Gražulizmas – nepagarba homoseksualams ar tiesiog kitokiems ir jos demonstravimas.

 • „Tremtinys“

  Tremtinys kabutėse – sąvoka.

 • Čigonai

  Čigonai – sąvoka. Čigonus aukština, romais juos vadinti verčia Europos Sąjungos valdininkija ir negerbiantieji savo tautos lietuviai.

Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt / dienoraštis
Vilties medis Rytinļæ½je ļæ½vaigļæ½dļæ½je
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinis
dienoraštis
tekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2022 Giedrius Šarkanas        kontaktai

.

 x 

Ankstesnis įrašas

Sekantis įrašas

Naujausias įrašas

Daug. kom. įrašas

Atsitiktinis įrašas

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis