.

2016 m. rugsėjo 26 d.

Plėšyti biuletenius kvaila ir neteisinga

Šiuo metu vienintelis būdas bandyti ką nors pakeisti Lietuvoje – boikotuoti begėdiškai nesąžiningus rinkimus.

Kaip ir prieš kiekvienus Seimo rinkimus, vėl ir vėl pasigirsta balsų, raginančių eiti balsuoti ir, pasiėmus balsavimo biuletenius, juos suplėšyti, pasiimti su savimi ar viską išbraukti.

Akivaizdu, kad tai ne tik kvaila, bet ir neteisinga.

Rinkimų sąrašuose – ne tik padugnės

Suplėšydami rinkimų biuletenį ar demonstratyviai išbraukdami visas pavardes, parodome, kad balsavimo sąrašuose nėra NĖ VIENO padoraus žmogaus, už kurį būtų galima balsuoti.

Tačiau juk taip tikrai nėra. Kažkur, beviltiškų partijų sąrašuose ar netgi mūsų šalį kelis dešimtmečius plėšiančių ir naikinančių pagrindinių vagių gaujų sąrašų uodegose tikrai yra ir visai padorių žmonių, gal netgi tokių, kurie iš tikrųjų nori ir gali padaryti ką nors gero Lietuvos labui.

Aš asmeniškai pažįstu kelis rinkimuose dalyvaujančius šaunius žmones, už kuriuos galėčiau balsuoti. Suplėšydamas biuletenį, juos įžeisčiau.

Problema ne žmonėse, o valstybėje

Vis dėlto, visi puikiai suprantame, kad kaip bebalsuotume, po pusantro mėnesio Seime vėl susirinks eilinė gauja vagių, sukčių ir apgavikų, kurie vėl 4 metus skirstys savo bendravagius į Vyriausybę, ministerijas, tarnybas, teismus ir kitas valstybines įstaigas.

Tiesiog rinkimų sąrašuose esantys padorūs žmonės neturi jokių šansų būti išrinkti, nes juos labai mažai kas pažįsta. Jau trečią dešimtmetį mūsų šalį valdantys sukčiai priėmė tokius rinkimų įstatymus, kad padoriam žmogui beveik neįmanoma tapti žinomu.

Tie, kas domisi, supranta, kad vien tik dalyvavimo rinkimuose reikalavimams patenkinti – įnašui sumokėti ir parašams surinkti – kandidatui realiai reikia bent kokių 10 tūkstančių eurų. Partijoms reikia dar didesnių sumų – 2 tūkstančiams narių pasamdyti ar kitaip surinkti bei kitiems reikalavimams įvykdyti.

Tapti viešai žinomam kainuoja dar brangiau – uždraudus reklamą gatvėse ir sunaikinus laisvą spaudą, reikia dešimčių tūkstančių eurų plakatams, užsakomiesiems straipsniams, kvietimams į televizijos laidas ar šokių konkursus pirkti.

Tiesiog visi rinkimus Lietuvos valstybėje reguliuojantys įstatymai surašyti taip, kad būtų išrinkti vien tik vagys, sukčiai ir apgavikai.

Padorūs žmonės rinkimuose neturi jokių šansų

Jei aš nueisiu ir pabalsuosiu už savo pažįstamus padorius žmones, mano balsas visiškai nieko nepakeis, netgi jei balsuos visi juos pažįstantieji.

Padorus žmogus (kaip aš suprantu padorumą) specialiai nekelia skandalų, kuriuos galėtų aprašinėti delfiai, nelenda Grybauskaitei į užpakalį, kad ši jį stumtų į viešumą, neužsakinėja straipsnių apie save, nesiveržia į šokių, dainų ar pan. konkursus, kur jį pamatytų būsimi rinkėjai, nežada kiekvienam po butą ir bendrai nemeluoja, kaip dauguma rinkimuose dalyvaujančių profesionalų. Todėl apie normalų padorų žmogų kažką žino ir už jį realiai gali balsuoti vos keli šimtai ar tūkstančiai žmonių.

Rinkimuose padorus žmogus praktiškai neturi šansų netgi patekti į antrąjį turą – jį toli už nugarų paliks ne tik prisivogtus milijonus žurnalistams sumokėję profesionalūs seimūnai, bet ir sentimentalių tetulių širdis užkariavę populiarių televizijos laidų herojai.

Pagaliau, netgi jei įvyktų stebuklas ir kuris nors mano pažįstamas padorus žmogus vis dėlto patektų į Seimą, tai visiškai nieko nepakeistų.

Esant dabartinei rinkimų tvarkai, neįmanoma, kad į Seimą būtų išrinkti daugiau, nei trys-keturi padorūs žmonės – jų balsų vis tiek nesigirdės vagių, sukčių ir apgavikų kompanijoje.

Vienintelis būdas realiai protestuoti – boikotuoti absurdiškus „rinkimus“

Todėl vienintelis realus būdas bandyti kažką keisti, protestuoti prieš išsigimusią valstybę, išreikšti savo pilietiškumą – iš viso nedalyvauti absurdiškuose „rinkimuose“.

Pačiu savo nuėjimu ir užsiregistravimu viešai demonstruojame, kad pripažįstame šią ir būsimą Seimo sukčių kompanijas teisėta Lietuvos valdžia, nors iš tikrųjų realiai tegalime pasirinkti iš kelių vagių ir apgavikų gaujų.

Dalyvaudami rinkimuose, nors ir netiesiogiai, tačiau pripažįstame, kad šios gaujos teisėtai ir su mūsų pritarimu išvogė Lietuvą, sugriovė mūsų gyvenimus ir viltis, išvijo iš tėvynės jau turbūt kas trečią mūsų tautietį.

Sugadindami biuletenius, nieko nepakeisime. O kai pamatysime, kad rinkimus boikotuoja didžioji dalis lietuvių, galbūt tai ir bus ŽENKLAS, kurio taip seniai laukiame?

Diskusija

5. neantanas2016 11 03 11:55:02

Jeigu netiki tai ir nesimeldi. Jeigu nusivylei LR politika, tikėti kandidatų pažadais – juokinga. Kiekvienas pritaria arba protestuoja kaip gali, kaip sugeba.

4. Marius2016 10 08 19:47:08

Teoriškai taip, yra kaip rašote: dalyvavimas rinkimuose yra jų legalizavimas. Tačiau antrame ture yra išrenkama iš tiek kiek atėjo. Tad nedalyvavimas vis tiek nieko nelems. Na nebus taip kad neateitų 99, 9 proc rinkeju. Nebus Giedriau. Tad aš dalyvausiu. Balsuosiu netradiciškai, greičiausiai.

3. Giedrius2016 10 06 10:08:19

Valdžia jau daug metų provokuoja mus eiti į rinkimus, nes jos tarptautinį ir bendrą legitimumą apsprendžia būtent DALYVAVUSIŲJŲ skaičius.
Kaip bepasielgtume su biuleteniu, būtent savo ATĖJIMU į rinkimus pripažįstame mus valdančios vagių gaujos teisėtumą. Būtent todėl valdžia mus iš paskutiniųjų provokuoja ATEITI į rinkimus – juk pakeisti nieko negalime.
Keista pasiduoti valdžios provokacijoms ir iš viso kreipti dėmesį į tai, kaip valdžia interpretuos mūsų neatėjimą.
Akivaizdu, kad šiuo metu rinkimai iš principo yra neteisėti: nelaisvi, nedemokratiniai, nelygūs ir nekonstituciniai, todėl jau pats dalyvavimas juose (atėjimas balsuoti) yra pasidavimas neteisėtai valdžiai, mūsų šalies, tautos, Konstitucijos išniekinimo viešas pripažinimas ir pateisinimas.

2. Marius2016 10 06 00:45:29

Į rinkimus visgi eisiu. Rekomenduoju ir jums Giedriau. Tik va kaip balsuosiu dar nežinau. Linkęs perbraukti partijų sąrašą ir užrašyti: „už sąrašinius pastumdėlius ir nevykėlius negaliu balsuoti“. Tai nufotografuoti ir į internetą. Arba prabalsuoti už ką nos „baisaus“, na kokį Paulauską. Tokios mintys. Gi jei nenueisite Giedriau, tai valdžia tai išvers taip: neatėjusieji yra abejingi. Tačiau tai juk nėra tiesa. Juk jūs Giedriau tikrai nesate abejingas.

1. Micka2016 09 27 14:48:21

Galima tą dieną ką nors gero nuveikt: paglostyti katę, pagaminti ką skanaus savo šeimai, palaistyti gėles, duoti elgetai kokį centą ar pan., o ne vilktis į rinkimus bei draskyti biuletenius.

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

Užsisakykite

Lietuviais.lt

naujienas

e-paštu

RSS RSS

Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt / dienoraštis
Vilties medis Rytinļæ½je ļæ½vaigļæ½dļæ½je
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinis
dienoraštis
tekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2022 Giedrius Šarkanas        kontaktai

.

 x 

Ankstesnis įrašas

Sekantis įrašas

Naujausias įrašas

Daug. kom. įrašas

Atsitiktinis įrašas

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis