.

2017 m. liepos 8 d.

Artėja Klaipėdos uosto krachas

Jei draugiškai nesusitarsime su Baltarusija dėl Astravo atominės elektrinės, Klaipėdos uostui gali tekti bankrutuoti.

Daugumą lietuvių akivaizdžiai glumina Baltarusijos prezidento užsispyrimas – gali pasirodyti, kad kaimynų „tėtušiui“ pasimaišė protas.

Jei atmesime Lukašenkos pasiūlymus bendradarbiauti, PATYS PRIVERSIME jį pasielgti su mumis taip, kaip Putinas jau pasielgė su Latvija.

Jau daug metų Lietuvos vyriausybė, politikai ir žurnalistai iš paskutiniųjų „kovoja“ su naująja Astravo atomine elektrine – iš pradžių bandė visaip trukdyti jos statybai, dabar visus aplinkui ragina nepirkti joje pagamintos elektros energijos. O Lukašenka toliau bukai kartoja savo seną dainelę – ne tik vėl ir vėl bruka savo neekologišką atominę elektrą, bet dabar dar ir pasiūlė bendrai eksploatuoti mūsų taip nekenčiamą elektrinę!

Vis dėlto, įsigilinus į dabartinę ekonominę ir geopolitinę padėtį, susidaro visiškai priešingas įspūdis. Panašu, kad protas pasimaišė ne Baltarusijos, o Lietuvos vyriausybei.

Skaudi Latvijos patirtis

Nesudėtingai Lietuvos užsienio politikos doktrinai jau beveik 30 metų. Vyriausybė stengiasi bet kokia kaina įtikti JAV ir kaip įmanydama kaišo pagalius į ratus Rusijai bei Baltarusijai.

Už tai brangiai moka mūsų ūkininkai. Kaip atsakas į agresyvią Lietuvos politiką Rusijos vykdomas žemės ūkio produkcijos embargas jau kaip reikiant nusmukdė Lietuvos pienininkystę ir daugelį kitų ūkio šakų.

O broliai latviai už savo priešiškumą rytiniams kaimynams neseniai sumokėjo išties didžiulę kainą.

Kai Rusija paprašė Latvijos leisti pasinaudoti jos uostais Baltijos dugnu tiesiamam dujotekiui į Vokietiją naudojamų vamzdžių laikymui ir paruošimui, latviai kategoriškai atsisakė.

Nors norėtųsi, kad elektrinės nebūtų, bet dabar tenka gyventi su ja. Ir neužmiršti, kad Černobylio tipo nelaimė Astrave praktiškai reikštų Lietuvos pabaigą.
Todėl dabar, kad ir kaip mus tai nepatiktų, nebendradarbiauti su Baltarusija dėl Astravo jau tiesiog savižudiška. Lukašenka mus JAU išdūrė.

Rusai pasiūlė Latvijai ypač palankias sandėrio sąlygas; latviai atsisakė bendradarbiauti grynai dėl politinių motyvų – nusprendę, kad rusiško dujotekio vamzdžiai Latvijos žemėje taptų grėsme nacionaliniam saugumui.

Rusijos reakcija į tokį akivaizdžiai priešišką Latvijos poelgį buvo natūrali – akivaizdžiai vyriausybės nurodymu jos kompanijos nutraukė daugiametes sutartis dėl akmens anglies tranzito per Latvijos uostus.

Tranzitas į Rusiją daugelį metų buvo strategiškai svarbus Latvijos uostų ir geležinkelio pajamų šaltinis. Smarkiai nukentėjo daug dešimčių tūkstančių žmonių įdarbinusios ir didelę dalį biudžeto pajamų kūrusios pramonės šakos.

Trumpai tariant, tai buvo galingas smūgis Latvijos ekonomikai – pilnaverčių alternatyvų tranzitui į Rusiją jos uostai tiesiog neturi.

Už kelių politikų išsidirbinėjimą demonstruojant JAV ar NATO savo ištikimybę dabar jau brangiai moka visa latvių tauta. Panašu, kad lygiai tas pats laukia ir Lietuvos.

Klaipėdos uostas priklausomas nuo tranzito į Baltarusiją

Paskutiniu metu Klaipėdos uostas pritraukė daug investicijų, išaugo jo krovos pajėgumai. Tačiau to neužtenka – reikia turėti ką krauti.

Nereikia būti geopolitikos ekspertu – užtenka paviršutiniško žvilgsnio į Europos žemėlapį, kad suprastum, jog vienintelė perspektyvi eksporto per Klaipėdą kryptis – į (per) Baltarusiją.

Jei JAV ar jų specialiųjų tarnybų vadovai nuspręs, kad Rusiją ir Baltarusiją reikia spausti į kampą bet kokia kaina, tiek Klaipėdos uosto, tiek Lietuvos valstybės, tiek mūsų visų laukia labai liūdnas likimas.

Taigi Klaipėdos uostas visiškai priklauso nuo mūsų gerų santykių su Lukašenka – jei šis nuspręs pyktis, mūsų laukia Latvijos likimas: drastiškas užsakymų iš Rytų sumažėjimas, uosto degradavimas, nesugebėjimas grąžinti paskolų. Sunkūs laikai ateitų ir Lietuvos geležinkeliams bei visam transporto sektoriui, taip pat logistikos, infrastruktūros įmonėms.

Klaipėdos uosto bankrotas sąlygotų ženklų valstybės biudžeto pajamų kritimą; ypač skaudėtų, jei tai sutaptų su neišvengiamai artėjančiu išmokų iš ES struktūrinių fondų sumažėjimu.

Patinka tai mums ar ne – esame priklausomi nuo geros Baltarusijos prezidento valios.

Lukašenka neturi didelio pasirinkimo

Atominės elektrinės statyba prie Lietuvos sienos – gana rizikingas baltarusių žingsnis. Jei Lietuvos vyriausybės pastangomis ES vis dėlto boikotuos baltarusišką elektrą, Baltarusija taps visiškai priklausoma nuo geros Putino valios.

Pačiai Baltarusijai visos Astravo energijos nereikia, ji taip pat neturi saugyklų panaudotam atominiam kurui saugoti – Lukašenkai teks beatodariškai priimti Rusijos sąlygas.

O Putinas pareikalaus atlygio už su atomine elektrine susijusių problemų sprendimą. Neabejotinai – ir tranzitą per Klaipėdą pakeisti tranzitu per Rusijos uostus.

Taigi jei atmesime Lukašenkos pasiūlymus bendradarbiauti, PATYS PRIVERSIME jį pasielgti su mumis taip, kaip Putinas jau pasielgė su Latvija.

Panašu, kad Lietuvos laukia išties sunkūs laikai

Patinka mums ar ne – Astravo elektrinė jau beveik pastatyta. Tai branduolinis objektas vos 50 km nuo Vilniaus, be kita ko, savotiška Baltarusijos apsauga nuo galimo NATO puolimo.

Nors norėtųsi, kad elektrinės nebūtų, bet dabar tenka gyventi su ja. Ir neužmiršti, kad Černobylio tipo nelaimė Astrave praktiškai reikštų Lietuvos pabaigą.

Todėl dabar, kad ir kaip mus tai nepatiktų, nebendradarbiauti su Baltarusija dėl Astravo jau tiesiog savižudiška. Lukašenka mus JAU išdūrė.

Jei mūsų šalį valdytų nors kiek mums neabejingi žmonės, jie tiesiog sukąstų dantis ir priimtų tegul ir nemalonius, bet Lietuvai išsaugoti būtinus sprendimus.

Deja, Lietuvos valstybę valdo didžiausi mūsų tautos padugnės, jau universitetuose išmokę niekinti Lietuvą ir lietuvius. Primityvų Landsbergio antirusiškumą jau kuris laikas pakeitė fanatiškas Grybauskaitės, Linkevičiaus, Pavilionio, Kasčiūno ir pan. veikėjų beatodairiškos ištikimybės JAV ir pasiryžimo amerikonų labui paaukoti Lietuvą demonstravimas.

Jei JAV ar jų specialiųjų tarnybų vadovai nuspręs, kad Rusiją ir Baltarusiją reikia spausti į kampą bet kokia kaina, tiek Klaipėdos uosto, tiek Lietuvos valstybės, tiek mūsų visų laukia labai liūdnas likimas.

Diskusija

12. Už Lietuva2021 02 16 21:07:30

Štai ir atėjo krachas Klaipėdos uostui ir žmonėms kurie priklausomi nuo jo, O visokie linkevičiai ir skvernelozai turi už tai atsakyti!!! Žmonės pabuskite ir susivienikite, kitaip iš mūsų padarys coronafarša.

11. >Stasys2019 03 04 09:16:52

>Pats tu asilas. Pateik nors menkiausią įrodymą savo tiesos. Pirmyn

10. Stasys2018 04 20 15:12:51

Gintarai, tu tikras durnius. Jokių argumentų, vien riksmas–Klaipėda gyvuos. Asilas

9. Marius2017 09 18 23:51:38

Cha! Gintarai ir kreipinys „žmogelis“ jums nepadės. Naivus žmogelis būtent jūs. Pasidomėkite kokia per Klaipėdos uostą eksportuojamų krovinių sudėtis ir kokią dalį sudaro baltarusiški kroviniai. Rasite 1/3 krovinių.

8. Gintaras2017 08 31 13:47:53

>MariusDeja, žmogeli, skaičiau ir daugiau šio taip vadinamo autoriaus straipsnius. Ir susidariau labai blogą nuomonę. Ir dar. Kur ir kas tyčiojasi ir tos Baltarusijos? Vaidenasi tau. Kas išsidirbinėja...Niekam ta Gudija nėra labai įdomi. O Uostas kaip gyveno taip ir gyvens.

7. Marius2017 08 22 13:25:53

Tamsta Gintarai, šizofernikas eate būtent jūs. Staripsnį jūs arba neskaitėte, arba skaitėte neatidžiai. Niekur autorius nerašo, kad va rytoj, jau sekančią dieną, arba va, jau šiandien Klaipėdos uostui bus galas. Ne. Autorius tik įspėja, kad jei Lietuvos politikieriai visaip tyčiosis ir išsidirbinės iš Baltarusijos ši valtybė dar labiau gręžis į rusiją, ir eksportuojamų krovinių tranzitą nukreips per Rusijos uostus. Beje, dar batka gali nukreipti per Ukrainos uostus. Bet kokiu atveju Lietuvai nuo to bus blogiau, ir Klaipėdos uostui ateis galas.

6. Gintaras2017 08 17 16:16:30

Autorius šizofrenikas. Visi jo taip vadinami straipsniai – tai spangalai. Kaip gyveno Klaipėdos uostas, taip ir gyvens.

5. Gintaras2017 08 17 16:16:22

Autorius šizofrenikas. Visi jo taip vadinami straipsniai – tai spangalai. Kaip gyveno Klaipėdos uostas, taip ir gyvens.

4. Marius2017 07 13 11:36:59

Netilpo, pratęsiu: Beje ir Klaipėdos uostą bus galima uždaryti – jo pajėgumų nebus kur dėti, kaip dabar nėra kur dėti pieno produktų – iki šiol galima prekybcentriuose rasti Rusijos rinkai skirtų ledų su rusiškais užrašais, pvz., ledų, kurie pagaminti Lietuvoje.

3. Marius2017 07 13 11:35:34

Visa ko pradžia: absoliučiai neteisėtas ukrainiečių maidanas. Visą košę užvirė ukrainiečiai. o mūsų valdžaižmoginiai debilai, taip, pučia į tą pačią dūdą girdi rusai puola. Dėl Astravo, mane tai užknisadvigubi lietuviški standartai: kodėl baltarusiia negali turėti savo atominės elektrinės? Patys lietuviai uždarė Ignalinos atominę kuri buvo skirta baimes šalims, tai ką turėjo daryti baltarusiai? Gyventi be elektros? Nesaugi? Aha, baltrusiai yra idiotai, kurie statosi nesaugų objektą? Nejuokinkite! Ir taip, jei lietuviai ir toliau tyčiosis iš baltarusių, tai baltarusiai be jokios abejonės pasisuks dar labiau į Rusijos pusę. Geležinkelį bus galima priduoti į metalo laužą, nes geležinkelis laikosi tik krovinių rusiškų ir baltarusiškų krovinių tranzito ir pervežimo į Klaipėdos uostą dėka. Beje lietuviška statistiką perdirbtą naftą jau skaičiuoja kaip lietuvišką produktą, bet net ir tokiu atveju apie 50 proc. krovinių yra iš rytų. Beje ir Klaipėdos uostą bus galima uždaryti – jo pa...

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

Užsisakykite

Lietuviais.lt

naujienas

e-paštu

RSS RSS

 • Tekstai
  šia tema
 • Eleras

  Eleras (LR-as) – dabartinė Lietuvos valdžia. Nors ir mėgina vadintis „Lietuvos Respublika“, Eleras akivaizdžiai nėra nei Lietuvos, nei respublika. Praktiškai tai – antikonstitucinė nusikaltėlių gauja „ant Lietuvos“.

 • Gražulizmas

  Gražulizmas siaurąja ir plačiąja prasme. Gražulizmas – nepagarba homoseksualams ar tiesiog kitokiems ir jos demonstravimas.

 • „Tremtinys“

  Tremtinys kabutėse – sąvoka.

 • Čigonai

  Čigonai – sąvoka. Čigonus aukština, romais juos vadinti verčia Europos Sąjungos valdininkija ir negerbiantieji savo tautos lietuviai.

Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt / dienoraštis
Vilties medis Rytinļæ½je ļæ½vaigļæ½dļæ½je
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinis
dienoraštis
tekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2023 Giedrius Šarkanas        kontaktai

.

 x 

Ankstesnis įrašas

Sekantis įrašas

Naujausias įrašas

Daug. kom. įrašas

Atsitiktinis įrašas

  komentaras – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis