.

Apie Lietuviais.lt

Lietuviais.lt – interneto svetainė, kurios tikslas – formuluoti, aptarti bei galbūt bandyti spręsti problemas, su kuriomis susiduria lietuvybė, t.y. lietuvių tauta, lietuvių kalba bei Lietuvos valstybė ir jos visuomenė.

Visais įmanomais būdais siekiama padaryti Lietuviais.lt kuo lietuviškesne. Todėl stengiamasi nenaudoti neseniai iš kitų kalbų atėjusių barbarizmų; svetainės tekstuose nenaudojamos raidės „q“,„w“ ir „x“– jos pakeičiamos ir forumo pasisakymuose bei dienoraščio komentaruose.

Lietuviais.lt – asmeninė, nekomercinė svetainė, sukurta ir administruojama faktiškai vieno žmogaus. Todėl ji yra tvarkoma ir jos diskusijos moderuojamos daugiausia techninėmis priemonėms.

Dėl šios priežasties kai kur prašoma įvesti raides iš paveiksliuko (kurį sunku perskaityti piktybinėms programoms).

Svetainės struktūra

Pagrindinės struktūrinės Lietuviais.lt dalys yra: pagal temas sugrupuotų tekstų rinkinys, forumas ir dienoraštis.

Pagrindinis: tekstai, forumas, dienoraštis

Nuorodas į šiuos keturis puslapius rasite beveik kiekvieno puslapio kairiajame viršutiniame kampe šalia svetainės simbolio.

Tekstai

Lietuviais.lt tekstai – tai pagal temas suskirstyti straipsniai, o taip pat specialūs straipsniai, skirti atskiroms temoms bei kai kurioms sąvokoms. Juos galima pasiekti iš puslapio tekstai.

tekstai

|

temos

|

straipsniai

Lietuviais.lt tekstai skirti lietuvybės bėdoms ir problemoms. Nesiekiama detaliai išnagrinėti ištisų gyvenimo ar mokslo sričių (pavyzdžiui, Lietuvos istorijos), o kalbama apie tai, kas paprastai yra nutylima žiniasklaidoje, vadovėliuose, akademiniuose darbuose ir pan.

Pavyzdžiui, svarstomas ypač nepopuliarus tarp istorikų ir politikų klausimas – „kas būtų nutikę Lietuvai, jei ji nebūtų įstojusi į Tarybų Sąjungą“, – ir kartu siekiama paliesti vieną didžiausių dabartinės Lietuvos problemų – istorijos, politikos ir viso Lietuvos gyvenimo ideologizavimą, viešosios diskusijos pakeitimą propagandiniais šūkiais.

Tekstai atspindi visų pirma svetainės kūrėjo pažiūras į lietuvybę, Lietuvą, politiką, tikėjimą ir t.t. Šioms pažiūroms visai nebūtina pritarti.

Siūloma diskutuoti kiekvieno straipsnio tema. Kiekvieno straipsnio apačioje yra nuoroda Aptarti forume, vedanti į tam straipsniui skirtą diskusiją svetainės forume.

Pirmoji Lietuviais.lt versija

Pradžioje Lietuviais.lt sudarė aštuoni pagrindiniai puslapiai, skirti tuo metu ypač paaštrėjusioms grėsmėms lietuvių kalbai.

Svetainė Lietuviai.lt buvo sukurta 2004 m. pabaigoje. Būtent tada Vilniuje galutinai įsitvirtino angliški pavadinimai, prasidėjo didžioji lietuvių emigracija. 2004-2005 m. tapo madinga darkyti lietuvių kalbą angliškais žodžiais. Tuo metu tai buvo norma televizijoje, radijuje ir visame viešajame gyvenime.

2004-2008 m. pirmąją Lietuviais.lt versiją aplankė daugiau kaip 66 tūkstančiai lankytojų, jos puslapiai buvo skaityti daugiau kaip 150 tūkstančių kartų.

Dabar pirmoji svetainės versija patalpinta atskirame Lietuviais.lt skyriuje.

Forumas

Forume gali diskutuoti tiek tikrieji forumo dalyviai – susikūrę Lietuviais.lt tapatybę, tiek svečiai.

Forumo dalyviai turi savo originalius vardus, kurių jiems nebereikia įvedinėti kiekvieną kartą pasisakant, jie gali rašyti iki 5000 ženklų apimties pasisakymus. Forumo svečiai gali rašyti iki 2000 ženklų apimties pasisakymus.

Forumo dalyvio tapatybės pagrindą sudaro originalus vardas Lietuviais.lt. Kiti tapatybės parametrai (kaip e-pašto adresas ar slaptažodis) gali būti keičiami.

Tapatybės šeimininkas gali nuspręsti rodyti Lietuviais.lt lankytojams savo e-pašto adresą (taip, kad jo neperskaitytų brukalą siuntinėjančios programos), paskelbti kokius nors duomenis apie save, o taip pat įdėti savo nuotrauką ar šiaip patinkantį paveiksliuką.

Jau sukurtos tapatybės parametrai gali būti nustatyti ar pakeisti prisijungus prie Lietuviais.lt – specialiame puslapyje, į kurį veda nuoroda keisti nustatymus.

Forumo diskusijos yra suskirstytos pagal tas pačias temas, kaip ir straipsniai. Kiekvienai forumo temai yra skirtas atskiras puslapis.

forumas

|

forumo temos

|

diskusijos

Forumo dalyviai (prisijungę prie svetainės serverio) gali siūlyti pradėti naujas diskusijas iš specialaus puslapio, į kurį nurodo mygtukas pasiūlyti naują diskusiją.

Dienoraštis („blogas“)

Lietuviais.lt dienoraštį sudaro periodiškai įdedami svetainės autoriaus straipsniai. Naujas įrašas į Lietuviais.lt dienoraštį paprastai įrašomas vieną – tris kartus per savaitę.

Skirtingai nuo pagrindinių Lietuviais.lt tekstų, orientuotų į fundamentalias lietuvybės reikmes ir problemas, dienoraštyje daugiau dėmesio skiriama einamiesiems įvykiams.

Norint komentuoti daugiau kaip dviejų savaičių senumo dienoraščio įrašus, reikia įvesti raides, skirtas apsisaugojimui nuo piktybinių programų.

Kitaip nei forume, dienoraščio temomis gali diskutuoti visi skaitytojai. Tačiau pastovūs dalyviai (susikūrę Lietuviais.lt tapatybę ir prisijungę) turi privilegijų – jiems nereikia įvedinėti savo vardo ir raidžių komentuojant senesnius nei dviejų savaičių įrašus.

Didysis brolis budi

Autorius neatsako už lankytojų pasisakymus ar komentarus.

Bet kokia komercinė reklama trinama. Taip pat ištrinamos nuorodos ir kitos HTML komandos.

Lietuviais.lt negalima naudoti nelietuviškų raidžių, jos nedelsiant pakeičiamos lietuviškais atitikmenimis.

Taip pat draudžiami įstatymais uždrausti pasisakymai ir komentarai – raginantys jėga nuversti Lietuvos vyriausybę, kurstantys smurtą, tautinę, lytinę ar religinę neapykantą.

Nereikia užmiršti, kad Lietuvos specialiosios tarnybos gali bet kada prieiti prie bet kurio Lietuvos serverio žurnalų ir išsiaiškinti iš kur buvo pasiųstas joms nepatikęs komentaras.

Lietuvos saugumiečiai paprastai nesidomi eilinių žmonių ir daugumos tautų, ypač lietuvių, garbe ir saugumu, tačiau autoriai aštrių komentarų apie Valdą Adamkų, Vytautą Landsbergį, JAV proteguojamus žydus ar Europos Sąjungos numylėtinius homoseksualus rizikuoja patirti nemalonumų per valdiškus namus.

Bet kokiu atveju, gyvenant tokioje šalyje, kokia dabar tapo Lietuva, ypač nestandartines mintis rekomenduojama reikšti tik prisijungus per kelis įgaliotuosius (proksi) serverius.

Naujienos

Visi Lietuviais.lt lankytojai gali užsisakyti svetainės naujienas. Vienam e-pašto adresui naujienas galima užsakyti tik vieną kartą.

Naujienų galima bet kada atsisakyti pasekus nuoroda bet kurio e-laiško su naujienomis apačioje.

Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt
Vilties medis Rytinļæ½je ļæ½vaigļæ½dļæ½je
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinisdienoraštistekstai
apie Lietuviais.lt
parodytikontaktai
© 2004 – 2021 Giedrius Šarkanas        kontaktai