.

Gražulizmas

Gražulizmas 
siaurąja prasme – vieša nepagarba homoseksualams, gėjų ir lesbiečių teisių nepripažinimas.
plačiąja prasme – kitokių žmonių (religine, tautine, pasaulėžiūrine prasme) suvokimas žemesniais už save ar savo bendruomenę ir viešas to demonstravimas.

Gražulizmas – labai reikalingas terminas

Mūsų kalbai labai trūksta lietuviškų žodžių, ypač abstrakčioms sąvokoms išreikšti.

Gražulizmas
Gražulizmo pavyzdys

Jau klasikiniu tapęs kraštutinio gražulizmo pavyzdys.

Tuo tarpu seimūnas Petras Gražulis yra tapęs nepakantumo gėjams vėliavnešiu. Jo politinė sėkmė įkvėpė norą ujti homoseksualus ne vienam lietuviui, ypač svajojančiam apie politinę karjerą.

Todėl terminas gražulizmas tiesiog idealiai atitinka tai, ką norime išreikšti sakydami homofobija – siaurąja prasme arba nepagarba kitokiems – plačiąja prasme.

Angliškai turbūt turėtume rašyti grudgelism, prancūziškai – grajeulisme, ispaniškai – grallulismo ir t.t.

Ko gero terminas gražulizmas galėtų išgarsinti ir įamžinti istorijoje ne tik Petrą Gražulį, bet ir Lietuvą, panašiai, kaip kažkada Hūliganų šeima išgarsino Airiją arba didieji Nikolos: Makiavelis ir Šovenas – Italiją ir Prancūziją.

Žinoma, finliandizacijos neprašoksime, tačiau galbūt gerai išreklamuotas gražulizmas galėtų tapti pagrindiniu katalikiškosios Lietuvos pasididžiavimu, tuo prieskoniu, kurio taip trūksta užsienio turistams pritraukti?

2012-ųjų gruodis, Vilnius

Mantas  2021-01-20 22:43:49

Vacys šiuose komentaruose pasisakė „Toleruoti–nereiškia reklamuoti“... LGBT žmonės ne ką daugiau reklamuojasi nei heteroseksualai. Mes gyvename heteronormatyvioje visuomenėje. Heteroseksualumas jau ir tai kišamas visiems į gerklę. Filmuose, viešumoje. Kai pamatome ką nors kas nėra tai– iš karto priskiriame kažkokiam nukrypimui. Daugelis žmonių pasisako toleruojantys LGBT žmones bet prašantys juos „nesireklamuot“– tai ne tolerancija. Tai noras ištrinti šių žmonių egzistenciją iš savo artimosios aplinkos. Faktas yra, kad šie žmonės visada gyvena ir gyvens šalia mūsų. Aš būdavau homofobas. Įsivaizdavau tarsi šie žmonės pedofilai, iškrypėliai. Tarsi jų nereikia šioje žemėje, nes jie negali susilaukti palikuonių. Bet po kelių metų sau prisipažinau, koks aš esu iš tikrųjų ir iš kur kyla šis inertiškas ir iracionalus nepasitenkinimas grupe žmonių. Aš tiesiog bandžiau prislopinti savo baimes, jog aš būsių vienas iš visuomenės atstumtųjų jei kam nors prasitarsiu apie savo tikruosius jausmus. Aš buvau priverstas kritiškai pažvelgti į savo vidinę būseną, ko daugelis heteroseksualų, kuriems iš esmės gyvenimas šiam pasauly gražiai išklotas, net po pilnametystės ar vėlesniame gyvenime nesugeba padaryti. Jiems retai išoriniai veiksniai prašo pagalvoti toliau nei už savo savanaudiško proto ribų. Apie žmogaus prigimtį mūsų laukia dar daug gilesnis pokalbis nei šis paviršutiniškas pasišlykštėjimas bet kokiu žmogumi, kurio nesugebame priskirti į visuomenės apibrėžtas dėžutes.

2h88AvJukl3b  2016-05-15 02:13:08

hat a plesruae to meet someone ho thinks so clearly

šustauskas  2016-01-15 22:34:03

pirmieji prieš pederastus kovoti pradėjome mes gražuliai pradžioj bijojo paskui isijungė,o kiek ir Kaune ju yra tik bijo reikštis žino kad mes juos sdažysim,kol būsiu Kkaune pederastai eityniu nerengs,pamatysit,

Pagarba Gražuliui  2015-01-21 14:41:19

O kokia čia makalynė straipsnyje

Vacys  2014-12-03 19:12:58

Toleruoti – nereiškia reklamuoti

Daugiau


  pasisakymas – 1000 ženklų, tik lietuviškos raidės

   Vardas
dalintis

Užsisakykite

Lietuviais.lt

naujienas

e-paštu

RSS RSS

Užsisakykite

Lietuviais.lt

naujienas

e-paštu

RSS RSS

Kai uždarys, lietuviais.lt,
bus lietuviais.com
www.lietuviais.lt
Vilties medis Rytinļæ½je ļæ½vaigļæ½dļæ½je
LIETUVIAIS
norime
ir būt?
pagrindinisdienoraštistekstai
apie Lietuviais.ltparodytikontaktai
© 2004 – 2021 Giedrius Šarkanas        kontaktai